رازهای همسریابی ازدواج موقت و صیغه

سلام ممنون میشم یه مشاوره کوچیک به من بدین.
من دانشجوی سال اخر ارشد هوش مصنوعی تو یکی از دانشگاه های خوب تهرانم.البته تهرانی نیستم و اهل یکی از شهر های غرب کشورم.
مشکل من اینه که هر وقت به خونه یا مادرم زنگ میزنم سریع بحث ازدواج رو پیش میکشن و به من اصرار میکند که بیا اینجا تا بریم خواستگاری فلان کس و ... حقیقت یه دانشجو با حجم کار من که شاید روزی بیش از 10 ساعت پای سیستم باشم نمیتونه به این مسائل فک کنه.
نکته دیگری که خیلی ایشون رو حساس کرده نگرش من به زندگیه.راستش من خیلی دلم میخواد از ایران برم.که البته تا سال اینده میرم.و واقعا دوست ندارم به کشور برگردم.خانوادم به شدت مذهبی هستن.مادرم 10 جز قران حفظ هستن و خواهرانم که ازدواج هم کردن فوق العاده مذهبی و مقیدن.ولی من 7 سال ازین جو ها دور بودم.یعنی نه که نرفته باشم به شهرم ولی دوره لیسانس و فوق لیسانس بالاخره تهران بودم.واقعا نظراتم خیلی تغییر کرده.من دوستان زیادی رو میشناسم که اصلا ازدواج نکردن البته منظورم از زیاد صرفا قابل توجه هست چون میدونم این کار خلاف عرف هست.
من احساس میکنم امده ام به این دنیا تا تغییری در علم ایجاد کنم و ازدواج مانع هست.من قبول دارم که هر کسی یه سری نیاز های روحی و جسمی دارد کما اینکه شب ها خسته از یه روز سخت اینو به شدت حس میکنم.ولی کارهام و اهدافم برام مهم تره .من فردی را میشناسم که از من بزرگتره و زندگی خود رو با زنان صیغه ای میگذرونه البته تا حالا فقط با دو نفر بوده.من خیلی احساس تحسین نسبت به او دارم و فک میکنم اون برا اهدافش درست تلاش میکنه و خود رو درگیر ازدواج نمیکنه.
در مورد روحیاتم هم باید بگویم که من خیلی ...

سلام حاج آقا وقت شما بخیر... 
۱- من دختری ۲۹ ساله و فوق لیسانس هستم.. 
۲- چهار سال پیش عقد ناموفقی داشتم که بنا به دلایل خودش به هم خورد و من از نامزد سابق جدا شدم در طول ۸ ماهی که عقد بودم به هیچ وجه رابطه ی جنسی با هم نداشتیم و بنده از لحاظ فیزیولوژیکی " دختر " هستم .  
۳- حدودا ۴ ماه قبل آقایی به خواستگاری من اومدن که با هم نزدیک به ۱۵ سال اختلاف سنی داشتیم..ایشون هم فوق لیسانس بود و کارمند یه اداره دولتی و جدیدا هم دکترا قبول شدن... 
۴- پدر و مادرش بنا به دلایلی که صحتش هیچوقت مشخص نشد برای من و خانواده م چند سال قبل از هم جدا شده بودن و این آقا با مادر و سه خواهرشون زندگی میکنن و نان آور خانواده شون هستن و به شدت هم خانواده روی ایشون حساس بودن  
۵- از نظر ظاهری هم ایشون چاق بود و هرچقدر هم بنده میگفتم باید لاغر بشی تمایلی نشون نمی داد و میگفت که چاقی مشکلی بوجود نمیاره ولی بالاخره با اصرارهای زیاد من با اکراه تمام شروع به ورزش کرد و مدام می نالید و غر میزد 
۶- اوایل من با سن و سالشون مشکلی نداشتم چون با خودم میگفتم که ایشون پخته و با تجربه ست و بچه نیست و خیلی هم خوبه ..اما حاج آقا مشکل اینجا بود که به دلیل اینکه ایشون ساکن یه شهرستان دیگه ای بودن ما مجبور بودیم به مدت یک ماه اون هم فقط از طریق تلفن و اس ام اس همدیگه رو بشناسیم ..!!  
علی رغم میل باطنی ، پذیرفتم این شیوه رو...حاج آقا اوایل من خیلی مشتاق بودم به این رابطه و ازدواج با این آقا اما ایشون خیلی زود رنج بود و تا کوچکترین اختلاف نظری پیش میومد بشدت ناراحت میشد و حتی قهر میکرد و یکی دو روز اصلا خبری ازش نبود بعد هم که پیداش میشد بهانه می آورد که گوشیم بدهی داشته و یه طرفه بوده و از این حرفها که من مطمئن بودم راست نمی گه ...روحیه ی فوق العاده حساسی داشت و کلا باید نازک تر از گل به ایشون کسی نگه و جالب این بود که تقریبا هر اختلاف نظری که پیش میومد می گفت که تو داری به من بی احترامی میکنی ...تو داری منو تحقیر میکنی و...به قول امروزی ها یخورده زیادی ( پاستوریزه ) بود !!..جالبه که حتی دو سه بار پشت تلفن بغض کرد و من واقعا داشتم شاخ در می آوردم ! 
من هم واقعا خسته شده بودم و بالاخره به ایشون جواب رد دادم ...اما این جواب رد به قدری به ایشون برخورد و ناراحتش کرد که احساس کردم انگار بهش فحش دادم ! 
ایشون به من گفت که تو به من مدیونی و باید جوابگوی خدا باشی .. 
اما حاج آقا به نظر شما من کار درستی کردم که ردش کردم ؟ من واقعا به ایشون مدیونم ؟ ضمنا خانواده ام می گن که چون شرایطش خوب بوده اشتباه کردی که ردش کردی و به اخلاقاش زیاد سخت گرفتی چون همه همینطوری ان ! 
ممنونم میشم از راهنمایی تون ..

من دختری هستم ۲۱ ساله که حدود ۵ سال است با یکی از پسرهای فامیل قرار ازدواج گذاشته ایم و منتظر فراهم شدن شرایط بودیم و تمام سعی مان را برای این کار انجام دادیم 
البته درتمام این مدت خانواده هردو مان از این علاقه با خبر بودند. 
این پسر از اقوام همسر خاله من است و چون خاله من که مشکلات روانی هم دارد ، در فامیل شوهرش فتنه ها و درگیری های زیاد و بی موردی ایجاد کرده، حالا که وقت خواستگاری و انجام مراسم رسمی رسیده است مادر این آقا به تمام خانواده ما بدبین است و پا پیش نمی گذارد. 
از شما درخواست دارم من و ایشان را برای جلب اعتماد و رفع سوظن ایشان راهنمایی کنید در حالی که این خانم به حرف پسرش اصلا گوش نمی کند و او را در سن ۲۴ سالگی احساساتی می داند.با توجه به اینکه فرمودید مختصر من نیز سعی کردم به اختصار مشکل را خدمتتان عرض میکنم ولی شرمنده که طولانی شد. با توجه به اینکه بسیار مصتعصل هستم در صورت امکان سریعتر پاسخ بفرمایید. 
۱. من ۳۲ سال دارم. 
۲. ۲ سال پیش با خانمی که ۲ سال از من کوچکتر است ازدواج کردم.جفتمان مذهبی و تحصیلکرده و خانواده های خوب. 
۳. از همان اوایل متوجه شدم که باید مراقب حساسیتهایی باشم. 
۴. بعد از مدتی دعواها شروع شد. بر سر چی ؟ هیچی. مسایل بسیار پیش پا افتاده. 
۵. در واقع ما مشکل و اختلاف بزرگی در زندگی نداریم. لذا در مورد مشکلات و اختلافاتمان میگویند چشم خورده اید ! 
۶. بعد از گذشت مدتی از دعواها و شدت گرفتن به روان شناس مراجعه کردیم و تشخیص افسردگی داد و داروهایی مربوطه را داد و گفت که پیش مشاور نیز برویم. 
۷. الان مدت ۱۰ ماه است که از این قضیه میگذرد. بعد از مدتی دکتر داروهای افسردگی را قطع کرد و مشاوره را ادامه دادیم. 
۸. خلاصه ای از انچه از جلسات مشاوره در مورد مشکلات بود را میگویم: 
۹. اولا ۹۰ درصد مشکلات از خانم من است و بسیار از جلسات به صورت خصوصی فقط با ایشان است. 
۱۰. مادر ایشان در دوران کودکی برخورد نامناسبی با ایشان داشته  
۱۱. سعی میکرده بچه ها را مجبور به انجام تصمیمات خود کند که البته خانم من خیلی زیر بار نمیرفته. 
۱۲. به علت وجود یک برادر کوچکتر که مشکلات زیادی ایجاد میکرده و ظاهرا مشکلات عصبی داشته و بسیار بداخلاق، بد دهن، زورگو و شر است بیشتر توجه مادر به ایشان بوده و حقوق بچه های دیگر برای جلب رضایت او پایمال میشده. 
۱۳. لذا همسر من نیز از سن ۱۲ تا ۲۵ سالگی با مادر بیگانه بوده و بیشتر پناهش خاله اش بوده است. 
۱۴. حال او مرا در کنار گوشه ای از خاطراتش میداند. 
۱۵. هر توصیه ای را به معنی امر کردن میداند و احساس میکند از بالا داری با او برخورد میکنی و دچار چالش میشود. اگرچه که یک شوهر گاها اجازه دارد از بالا درخواستهایی هم داشته باشد.  
۱۶. کمال گرا و ایده ال گراست لذا توقعش از افراد، رفتارشان، تمیزی خانه و غیره بسیار بالا و مشکل ساز است. 
۱۷. در کنار این همه جلسات اگرچه روابط ما خیلی بهتر شده ولی هنوز هم از سطح استاندارد بسیار پایینتر است و گاها دعواها شدیدی صورت میگیرد. 
۱۸. در واقع من هم خلی زن ذلیل شده ام که روابط بهتر شده ولی همین دیروز برای چندمین بار مرا زد. 
۱۹. گاها برخوردهایش مرا تا حد جنون عصبانی میکند و این در حالی است که من انسان بسیار آرامی بودم. 
۲۰. اخیرا نیز دکتر گفته که دوباره دچار افسردگی شده است. 
۲۱. مدتها پیش به فکر طلاقش افتادم ولی به دلایلی این کار نکردم. یکی ترس از خدا. دوم اینکه اگر او را طلاق دهم نابود میشود. سوم به امید اصلاح. چهارم شاید اشکال از من است و من هستم که او را عذیت کردم و به اینجا کشاندم و خودم نمیفهمم. پنجم ترس از شرایط خودم بعد از طلاق. 
۲۲. لازم به ذکر است برخورد ظاهری ایشان با آشنایان بسیار خوب است و بسیار عاطفی است. 
۲۳. با توجه به جدایی از مادر مهارتهای زندگی را در سطح پایینی دارد. حتی در کارهای خانه من به شدت کمک میکنم تا انجام شوند. 
۲۴. بسیار مرا دوست دارد. من هم او را دوست دارم البته بسیار کمتر از قبل. 
۲۵. در واقع او یک انسان غیر متعادل است. 
۲۶. او قبل از ازدواج هم مشکلاتی داشته و به روانپزشک و مشاور مراجعه کرده است چنانچه در دوره عقد کردگی هم داروهای اعصاب استفاده میکرد. 
۲۷. برادران او هم حساس هستند و تحت نظر مشاور و روانپزشک هستند. 
سوالات من : 
۱. چه کار کنم؟ حیران مانده ام؟ 
۲. طلاق در چه مواردی لازم است؟ 
۳. آیا طلاق دادن او مخالف رضای خدا و مروت است؟ 
۳. آیا زندگی با او مورد رضای خدا و صلاح است ؟ آیا اجری دارد؟ آیا عاقلانه است؟ 
۴. اگر او را طلاق دهم در مورد عاقبت خودش و خانواده اش مسؤل هستم ؟ 
۵. آیا استخاره در این مورد جا دارد؟ 
برادر عزیز، دوست دارم خدا خودش دهان باز کند و بگوید چه کنم تا آن کنم. 

شما برای جلب رضایت خانواده دختر ،عرض کردم بیشتر خود دختر باید سعی و تلاش بکنه مثلا به خانوادش بیشتر توضیح بده و تذکر بده که ،مهم داشتن جوهره کاری هست که الحمدالله شما دارید ،وهر چند الان شاید موقعیت شغلی معمولی داشته باشی ولی بخاطر همین جوهره کاری در آینده موفقتر خواهی شد و در مورد قیاسی که با داماد خواهرشون می کنند عرض کنم بگن که ایشان از اولش مهندس معماری نبوده و بعدا به این موقعیت دست پیدا کرده ،خیلی از پسرا که قصد ازدواج دارند اول زندگی ی سری مشکلاتی از جمله شغل و ..مسایل مالی دارند و همچنین دختر به پدرشون بگه که اینها مهم نیست مهم برخوردار بودن از تناسبهای لازمه و این تناسبه که باعث پایداری زندگی میشه نه مال و شغل.. خلاصه باید ی سری کارهایی را دختر مورد نظر برای جلب نظر پدرشون انجام بده و سعی وتلاش کنه از جمله اینکه با نرمی بیشتر توضیح بده تا پدرشون متقاعد بشه و یا اینکه مثلا می تونه چند وقت غذا نخوره و خودش به افسردگی بزنه تا خانوادش بیشتر تحت تاثیر واقع بشوند اما شما و خانوادتون اگر خواستین اقدامی کنی باید باادب و احترام باشه تا وضعیت از این که هست بدتر نشه:

  1. سایت ازدواج موقت
  2. ثبت نام در سایت همسریابی رایگان
  3. ورود به سایت همسریابی ازدواج موقت

من ۲۵ سالمه از سه سال پیش با دختر خانومی اشنا شدم و این اشنایی هم به اصرار من بود چون ایشون از لحاظ ضاهری تمام معیارهای منو داشتن با کلی اصرار من ایشان با من رابطه برقرار کردن ان هم فقط پیامک و چون هدف من فقط اشنایی با اخلاقیات هم بود واسه همین ایشون هم راضی شدن فقط یک سال از من بزرگترن ولی ما هیچکدوم سر این قضیه مشکل نداشتیم و مادر ایشون هم در جریان بودن با خواهرای من بعد چند وقت ایشان هم به من ابراز علاقع کردن یعنی تا ادن روزی ک ایشون به من گفتن دوستم دارن من این کلمه رو به کار نبرده بودم حتی به دوستاش هم گفته بودن که منو واسه ازدواج میخان و من هم قصدم ازدواج بود نابستان ۹۰ ک سربازیم تموم شد چون درسمو تموم کرده بودم(حقوق خوندم) خوندم واسه وکالت ولی قبول نشدم از طرفی هم پدرم کشاورزه و اون سال درامد نداشتیم نشد برم خاستگاری چون نشد به خانواده هم نگفتم سال ۹۱ درامدمون خوب بود قرار بود خانوادم چون کارای باغمونو کمک کردم برام ۱۵ میلیون سرمایه بدن ولی تا محصولمونو بفروشیم اخرای ماه صفر برای ایشون خاستگار اومد و خاستگارشون هم از فامیلای باباشون بود و این چندمین باری بود ک به خاستگاری ایشان میامد خانوادش هم اصار به جواب دادن ولی ایشون با مخالفت شدید خانواده جواب رد دادن و به من قبلا هم گفته بودند که پدرشون سر شغل حساس هستند و چون شهرامون دوره(فاصله یک ساعته باهم داریم) سخت راضی میشه من با خانوادم مطرح کردم و فقط برادر بزرگم با مامانم مخالف شدن ان هم نه یر سنمون ک فکرشو میکردیم یا چیزای دیگه فقط چون من فرزد اخر خانوتده هستم من گفتم که نمیخام توی روستا زندگی کنم و خانواده چون انتظار داشتن من پیش پدرومادرم بمونم سر این موضوع با ایشون مخالفت کردن و سرمایه هم بهم ندادن بعد راضی کردن خانواده خودم چند بار که خونه اونا زنگ زدیم و حتی ما به تحقیق از اونا و اونا از تحقیق ما هم اومدن و رفتیم ولی گفتن چون بیکاری نمیشه حتی گفتن ما میدونیم شما به هم علاقه دارین ولی اول کار پیدا کنید بعد از اون موقع خود دختر خانوم با من مشکل پیدا کرده و میگه تو از خودت استقلال نداری و الان دوماهی میشه که اصلا جوابم نمیده ولی از دو هفته پیش که با خواهرم حرف زدن به خواهرم گفتن ک خواستگار دارن و خانوادش هم اصرار به این که جواب مثبت بدن ایشون گفته که راضی نیستم به این ازدواج ولی میخام مثبت بدم و از خواهرم خواسته که به من نگه این موضوعو و خواهرم سعی کنه از ون به من بد بگه تا من اذیت نشم خواهرام میگن چرا هم میگن خواستگار داره هم میگه ازدواج میکنم و این یعنی چی ؟ الن من یه کار با حقوق کارگری پیدا کردم ولی نمیدونم الان با این اوضاعی که شرح دادم چیکار کنم؟ بازم به مامانم بگم زنگ بزنه؟ اون که همه خاستگاراش و حتی شوهر خواهرش که کارش خوبه و باباش میگه حتما باید از این دامادم سرتر باشه برم جلو ؟


   + همسر آنلاین - ۸:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٥/۱٧

نگاهی به یک سایت صیغه یابی و ازدواج موقت

عنوان هزاران وبلاگ و سایت که متاسفانه ناآگاهان و جوانان به راحتی به آنها امیدبسته و اطلاعات خود را در اختیار آنان قرار می دهند و حتی بعضی از این سایت ها تصویر زنان و مردان را نیز دریافت کرده و مدعی هستند که به دست نیازمند و خواهانش می رسانند.

صیغه یابی و ازدواج موقت
اما نمی دانند که در پس بعضی از این سایت ها چه نیت های شومی است و اگر در بهترین حالت صاحب وبلاگ تنها برای یافتن زن صیغه ای برای خود اقدام به راه اندازی و دریافت مشخصات کرده باشد چه خطراتی در کمین آنها خواهد بود.با کمی تامل می توان خطراتی را که یک زن بیوه که به راحتی و ساده لوحانه اطلاعات و حتی تصاویر خود در اختیار این وبلاگ ها قرار می دهد تصور کرد.
متاسفانه کشور ما مقابله و فکری برای این پدیده شوم و غیرقابل اعتماد اینترنتی فکری نمی کند.اگر فرهنگ درست آموزش داده شود و قانون و تشکیلات درستی راه اندازی شود دست خیلی از این متاهلین که به اسم حلال به بی بندوباری روی آورده کوتاه می شود و همچنین جوانانی که واقعا برای آنها شرایط ازدواج محیا نیست و در حال نزدیک شدن به گناه می باشند نیز از این حلال استفاده خواهند کرد. روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت: 

علیرغم ممنوعیت قانونی ارسال پیامک به دارندگان تلفن همراه بدون اجازه مالکان آنها؛ بار دیگر پیامک سایت “عاشقون” برای صیغه و عقد موقت به صورت انبوه به افراد بسیاری ارسال شده است که فردی با یک اسم مجعول؛ افراد را به ایجاد ارتباط از کانال عضویت در سایت دعوت می‌کند. این سایت با اخذ 30 هزار تومان و پرداخت الکترونیکی بانک سامان، موجبات آشنایی مردان و زنان اعم از زن و مرد متاهل و مجرد را برای ایجاد ارتباط فراهم می‌کند.

این اقدامات ضد فرهنگی و زشت با تخریب بنیان خانواده و رشد و ترویج ماجراهای جنسی در خلاء فرهنگ سازی ازدواج به همراه عدم ایجاد بستر مناسب آن مانند اشتغال زایی برای جوانان، آسیب‌های بزرگی را در کوتاه و درازمدت به فرهنگ مظلوم دینی و ارزش‌های اساسی آن وارد می نماید. اکنون سؤال اینست که چرا این سایت فیلتر نمی‌شود اما در مقابل، سایت‌های بسیار علمی و پژوهشی فیلتر می‌شوند؟

سخنان تکان دهنده مدیر سایت صیغه 

صبح دیروز در شبکه اجتماعی فیس‌بوک و توییتر وبلاگی معرفی شد با عنوان «مرکز رسمی ازدواج موقت تهران» و سریع در صفحات تعداد زیادی از کاربران این شبکه‌ها به اشتراک گذاشته شد و نظرهای مختلفی در رابطه با آن مطرح شد. زمانی که وارد این وبلاگ می‌شوید عنوانی با مضمون «این وبلاگ در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد به ثبت رسیده است» خودنمایی می‌کند و در معرفی آن ‌آمده است که «مرکز رسمی ازدواج موقت تهران» و به کاربران اطمینان داده می‌شود که «خدمات مربوط به ازدواج موقت، خدمات خصوصی تلقی شده و اطلاعات مربوط به آن در اختیار هیچ ارگان یا سازمان دولتی قرار نمی‌گیرد و در هیچ کجا (بجز این مرکز) ثبت نمی‌شود و برای مخاطبین مشکل‌ساز نخواهد بود.»

به گزارش قانون،در مورد زنانی که در این سایت معرفی شده‌اند هم آمده است: «خدمات این مجموعه در زمینه ازدواج موقت فقط شامل خانم‌های مطلقه و بیوه می‌شود.»

– مدیر سایت از نیت خیر خود برای کمک به جوانانی که مشکل ازدواج دارند سخن گفت و ادعا کرد با وجود اینکه توهین‌هایی بسیاری به وی شده، همچنان در ادامه این مسیر مصر است. او از برنامه‌هایش برای فراگیری این مسئله طبق اصول و شرع در سایر استان‌ها سخن می‌گوید و مشکل اصلی خود را ناتوانی در پاسخگویی به همه مراجعه‌کنندگان عنوان می‌کند. او از فعالیت این مرکز زیر نظر یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق و مشورت با فردی روحانی و یک حقوقدان صحبت کرد.

– او در پاسخ به این پرسش که آیا این خانم‌ها «عده» نگه می‌دارند گفت: «در این مرکز بیشتر از زنان یائسه استفاده می‌شود و اگر خانمی هم یائسه نباشد، ‌شرط عدم دخول گذاشته می‌شود تا عده به آن تعلق نگیرد.»

– زمانی که از او در مورد قیمت‌های مندرج در سایت سوال پرسیده می‌شود،‌ با تاکید خاصی از آن به عنوان مهریه یاد کرده و ادامه می‌دهد: «مرکز ما به خاطر معرفی و ارتباط مراجعه‌کننده با خانم 40 هزار تومان دریافت می‌کند که خودمان هم قبول داریم رقم بالایی است و سعی در کاهش آن داریم. اما خانم‌هایی که با ما همکاری می‌کنند مهریه‌های مختلفی را با توجه به ویژگی‌های که برخوردار هستند مد نظر دارند که از 40 هزار تومان شروع می‌شود تا ساعتی 100 هزار تومان.»

– مدیر این سایت،‌ این اقدام را به خاطر اینکه طبق اصول و شرع اسلام است در راستای بحث خانه عفاف می‌داند و در خصوص تعداد مراجعان می‌گوید: «استقبال از این کار بالا بوده و تماس‌هایی که با مرکز گرفته می‌شود بسیار زیاد است. گاهی اوقات ما را کلافه می‌کنند، اما می‌توان گفت در روز برای 20 مراجعه‌کننده قرار ملاقات صورت می‌گیرد. اکثر ملاقات‌کنندگان در رنج سنی 23 تا 28 سال هستند و اغلب تهرانی یا دانشجو در تهران هستند،‌ هرچند که میهمان از شهرستان هم داریم.»

– او از همکاری چهار خانمی که هم از لحاظ اعتقادی و هم از لحاظ سلامت تاییدشده هستند سخن گفت و در رابطه با چگونگی آشنایی با آن‌ها توضیح می‌دهد: «این خانم‌ها توسط دفاتر ازدواج و طلاق به ما معرفی می‌شوند. به خاطر تعداد اندکشان ما با مشکلاتی مواجه شده‌ایم و از دفاتر خواسته‌ایم اگر موردی سراغ دارند به ما معرفی کنند و در سایت‌ خودمان اعلام کرده‌ایم که اگر زنی مطلقه است و شرایط آن را دارد برای رضای خدا و رفع مشکل جوانان با ما همکاری کند. به خاطر همین تعداد کم خانم‌ها و تقاضاهای بسیار، یکی از خانم‌ها تا مدت‌ها وقت ندارد و برای خانم‌های دیگر نیز باید چند روز دیگر وقت داد.»

«این خانم‌ها مشکلات مالی و نیاز جنسی دارند، اما بیشتر به خاطر مسائل مالی با ما همکاری می‌کنند هرچند که برخی از آن‌ها با وجود اینکه کارمند بوده و در سن یائسگی هستند به خاطر اعتقادات و کمک به جوانان با ما همکاری کرده و بعضا قرار ملاقات در منازل خودشان است. آن‌ها فرزندان بزرگسال دارند که بی‌خبر از این موضع هستند.»

«ما کار خلاف شرع و قانون انجام نمی‌دهیم و نیتمان خیر است و معتقدیم که خدا هم در این راه ما را کمک خواهد کرد. اما متاسفانه این‌گونه مسائل در جامعه ما فرهنگ‌سازی نشده و برخوردهای بدی با موضوع می‌شود. مردم بین این کار و کار حرام زنا تفاوتی قائل نمی‌شوند و ما را به برخی مسائل متهم می‌کنند. از این توهین‌های بسیاری که به ما می‌شود بیزارم و نگرانی در مورد ***** کردن سایت یا برخورد قضایی ندارم چرا که طبق دین و شرع عمل می‌کنم،‌ ضمن اینکه از مشاوره‌های حقوقی هم بهره‌مند هستیم.»

«اکثرا خانم‌ها فقط یک‌بار صیغه این مردان می‌شوند به همین دلیل بیش از 60 الی 70 درصد از مردان مراجعه‌کننده با خانم‌های دیگر مرکز نیز قرار ملاقات گذاشته و صیغه یکدیگر می‌شوند.»

«این کار از نظر مردم و مسئولان مخالفان بسیاری دارد و اگر هم می‌خواستیم در سطح شهر تراکت پخش کنیم قطعا با عرف جامعه تناقض پیدا می‌کرد و مشکلاتی بوجود می‌آورد. اما استفاده از اینترنت به خاطر فراگیری آن بسیار راحت‌تر است. به طور مثال در حال حاضر که با شما صحبت می‌کنم 180 نفر آنلاین در این سایت هستند.»

   + همسر آنلاین - ۸:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٥/۱٥

آمار تکان دهنده طلاق و همسریابی ازدواج در شمیرانات تهران

به گزارش همسر آنلاین: مشاور امور زنان و خانواده استاندار تهران با اشاره به آمارهای رو به رشد طلاق و افزایش توقعات زوج‌ها از یکدیگر، تصریح کرد: آمار طلاق در شهرستان شمیرانات از آمار کل کشور و نقاط محروم بیشتر است، به عبارتی توقع‌های زنان و مردان از یکدیگر و از زندگی مشترک به حدی است که از هر 5/3 ازدواج یک مورد آن به طلاق می‌انجامد. وی درعین حال یادآور شد: متاسفانه ما با حجم زیادی از طلاق‌های مخفی و جدایی‌های عاطفی و ثبت نشده روبرو هستیم که به دلیل حفظ جایگاه و شان و آبرو و یا بالا بودن سن دو طرف صورت می‌گیرد.

قندفروش با تاکید بر این که نباید با مساله طلاق به صورت سیاسی برخورد شود‌، خاطرنشان کرد: می‌توان در مورد سیاست‌های اشتباه در مورد زنان و تبعات آن‌ها، نگاه به زن در اجتماع، صحبت‌های سیاسی کرد، اما این حرف‌ها دردی از زنان دوا نمی‌کند و باید به این مساله به این عنوان یک درد نگاه کرد. دردی که اگر جلوی گسترش آن را نگیریم، پای دختران و پسران در گروه‌های چپ و راست را می‌گیرد. وی ادامه داد: نباید طلاق در تهران را به عنوان بحران اعلام و سایر شهرها را بی‌توجه رها کنیم؛ در عین حال باید با صحبت‌های صریح و روشن، چشم مسؤولان را باز کنیم و زنگ خطر صدمه به تحکیم خانواده را برای آن‌ها به صدا در بیاوریم، چرا که برای بسیاری از مسوولان، طلاق تبدیل به امری عادی و اجتناب‌ناپذیر شده است. مشاور امور زنان و خانواده استاندار تهران به انصراف تعداد قابل توجهی از زوج‌های شرکت کننده در جلسات تحکیم خانواده از طلاق خبر داد و گفت: از 25 زوج شرکت کننده در این جلسات حدود 16 زوج به زندگی خود بازگشته‌اند. وی در ادامه این جلسه از برگزاری همایش سومین دوره آموزشی 300 جوان در روز جمعه، 14 دی ماه خبر داد  قندفروش همچنین به مصوبات شورای فرهنگی اجتماعی زنان اشاره کرد و گفت: آموزش زوج‌های جوان قبل از ازدوج، هدایت زوج‌های جوانی که اختلاف دارند به مراکز مشاوره ازدواج دائم و موقت در دادگستری‌ها و آموزش اعضای شوراهای حل اختلاف برای تحکیم بنیان خانواده از جمله مصوبات این شورا بوده است. وی همچنین از برگزاری همایش دیگری در روز شنبه 15 دی ماه با عنوان همایش روز خانواده با عنوان «خانواده بهشت کوچک من» خبر داد و گفت: این همایش با همکاری انجمن اولیا و مربیان و سازمان آموزش و پرورش استان تهران، ‌دانشگاه تهران و صدا و سیما برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاهی به مناسبت 17 دی ماه روز کشف حجاب در محل دائمی مجموعه فرهنگی حجاب برگزار می‌شود که در آن مستندات تاریخی و دستورهای کشف حجاب در آن زمان، ‌مخالفت‌ها و موافقت‌ها با آن و عکس‌ها پیش‌بینی شده است. وی ادامه داد: همچنین 40 مدل چادر جدید در این نمایشگاه به نمایش و برای فروش گذاشته می‌شود. مشاور امور زنان و خانواده استاندار تهران خاطر نشان کرد: از شهرداری تهران برای همکاری در این برنامه‌ها دعوت به عمل آمده بود، اما استقبال صورت نگرفت و کلیه تبلیغات از طریق صدا و سیما و نصب پوستر انجام می‌شود.

مشاور امور زنان استاندار تهران گفت: آمار طلاق در شهرستان شمیرانات از کل آمار طلاق کشور بالاتر است. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرحناز قندفروش امروز در نشستی خبری با تاکید بر این که زوج‌های جوان فقط به مراکز مشاوره مورد تایید سازمان بهزیستی و مراکز دیگر مراجعه کنند، تصریح کرد: متاسفانه مشاوره‌های غیرعلمی و غیرمسؤولانه از آفت‌های مهمی است که زوج‌های جوان را به سمت طلاق سوق می‌دهد. وی افزود: برای جلوگیری از این نوع آموزش‌ها، کلاس‌های آموزش مشاوران را در صدر امور دفتر بانوان و خانواده استانداری قرار داده‌ایم. قندفروش اظهار کرد: ادعا داریم که 70 درصد آسیب‌های اجتماعی از طلاق نشات می‌گیرد، اما متاسفانه هنوز برای مسایل خانواده و تحکیم بنیان آن برنامه‌های عملیاتی را از سوی سایر دستگاه‌های مرتبط شاهد نیستیم.

   + همسر آنلاین - ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٥/۱٥

برخی از سایت های همسریابی سامان دهی می شوند

دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور اعلام کرد: سایت های همسریابی سامان پیدا می کند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید حسین شاهمرادی روز دوشنبه در نشستی که در موسسه تبیان در مورد سایت همسان گزینی این موسسه برگزار شد، در حالی این مطلب را بیان کرد که 25 خرداد ماه امسال سایت این موسسه به عنوان سایت ملی همسان گزاینی و جانشین تمام سایت های دیگر با حضور مسوولین وزارت ورزش و جوانان آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام شاهمرادی در نشست تبیان گفت: سایت های همسریابی برخی با مجوز و برخی بدون مجوز مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه با اعلام اینکه شیوه نامه ای به منظور سامان یابی این سایت ها در حال تدوین است، گفت: تنها برخی از سایت های همسان گزینی فعالیت مناسبی دارند.

شاهمرادی افزود: از دید شورای فرهنگ عمومی کشور سایت همسان گزینی که متعلق به موسسه تبیان است مورد تایید است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه گفت: دستور اصلی جلسات شورای فرهنگ عمومی در سال جاری خانواده است و ازدواج یکی از آموزه های اصلی دین اسلام است که قطعا این شورا نیز به آن اهتمام ویژه ای دارد.

وی در ادامه درباره شیوه فعالیت سایت همسان گزینی گفت: این سایت با همان نگاه معرفی واسطه ها در امر ازدواج با تکنولوژی روز فعالیت می کند.

وی در ادامه گفت: این شیوه با واسطه گری در امر ازدواج با فرهنگ عمومی و دینی کشور مطابقت دارد.

شاهمرادی در ادامه با اعلام اینکه هم اکنون بسیاری از طلاق ها در سال های ابتدایی ازدواج رخ می دهد گفت: این امر نشان می دهد که زوجین انتخاب های درستی نداشته اند.

نامبرده در ادامه از حمایت شورای فرهنگ عمومی کشور از فعالیت های سایت همسان گزینی موسسه تبیان خبر داد و گفت: آماده حمایت های لازم در این باره هستیم.

گفتنی است سایت همسان گزینی تبییان 25 خرداد در سطح ملی آغاز به کار کرد.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://tabnak.ir/fa/news/520074/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF

   + همسر آنلاین - ٤:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٥/٧